דרכי ההתנהלות בקרות תאונות דרכים

הכבישים המסוכנים באשדוד - ראו הוזהרתם!
פורסם: 11/03/19 זמן קריאה: דק’

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? להלן דרכי התנהלות דיווח על תאונת דרכים בקרות תאונת דרכים, כפי שהן המוגדרות בחוק.

1. מה עליכם לעשות במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים ללא נפגעים?

• במידה ורכבכם מפריע לתנועה עליכם לפנות אותו למקום סמוך

• עליכם למסור את פרטיכם לנהג האחר המעורב בתאונה, לבעל הרכוש שניזוק או לשוטר המטפל במקרה.

• במידה ובעל הרכוש או הרכב הנפגע איננו נמצא במקום התאונה עליכם להשאיר את מלוא הפרטים האישיים שלכם במקום בולט לעין על גבי הרכב הניזוק או על גבי הרכוש הניזוק. כמו כן, עליכם להודיע למשטרה על דבר התאונה, ותדרשו לעשות זאת בתחנת המשטרה הסמוכה למקום האירוע, ההודעה חייבת להימסר תוך 24 שעות מרגע המקרה.

2. מה עליכם לעשות במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים?

• על הנהג להשאיר את הרכב במקום התאונה.

• חל איסור להזיז את הרכב אלא במקרים בהם הדבר נדרש על מנת לסייע בפינוי פצועים, או לחילופין, שהדבר נאמר לכם בהוראת שוטר הנמצא במקום.

• הנהג מחויב להגיש עזרה לכל אדם שנפגע בתאונת הדרכים, וכמו כן, הוא מחויב להזעיק את כוחות ההצלה למקום ולהמתין להגעתם.

• הנהג מחויב למסור את הפרטים הבאים: שם, כתובת, מספר רישיון נהיגה ומספר רכב, לשוטר הנמצא בזירת האירוע, לנהג אחר שהיה מעורב בתאונה או לכל אדם ששהה בחברתו של הנפגע.

• הנהג מחויב להודיע לתחנת המשטרה הקרובה בדבר תאונת הדרכים ותוצאותיה באופן מיידי, ובמסגרת הודעתו הוא מחויב לציין שם, כתובת, מקום הימצאו בזמן מסירת ההודעה ומקום זירת התאונה. כמו כן, על הנהג לדווח למשטרה את פרטי האדם הנפגע במידה והם ידועים לו, וכמו כן, לדווח למשטרה להיכן האדם הנפגע הועבר להמשך טיפול.

במקרים של מעורבות בתאונת דרכים קטלנית עליכם להתנהג באותו אופן המחייב אתכם החוק במסגרת תאונת דרכים עם נפגעים.

מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים גוררת אחריה פתיחת חקירה משטרתית לנסיבות המקרה, וברוב המקרים מסתיימת בהגשת כתב אישום. במידה וגם אתם הייתם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים (ובמקרים חריגים בתאונת דרכים ללא נפגעים), זה הזמן להיוועץ ולהסתייע בשירותיו המקצועיים של עורך דין המתמחה בדיני התעבורה.

במידה והואשמתם בעבירת תעבורה הקשורה לתאונות דרכים, צרו קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

רוצים שעו”ד יחזור אליכם? השאירו פרטים:
עוד כתבות שיעניינו אותך