היכן ניתן לבצע שימוע מנהלי בגין עבירת נהיגה בשכרות

כאשר נהג מבצע עבירה של נהיגה בשכרות הוא נחשף באופן מידי לאפשרות פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה לתקופה של 30 יום כמו גם לאפשרות לאיסור השימוש ברכב גם כן לתקופה של 30 יום וזאת כאשר לא נאסר השימוש ברכב בעבר.

את הפסילה או איסור השימוש ברכב יכול להטיל קצין משטרה שהוא בדרגת מפקח ומעלה, כל בעל תפקיד במשטרה שהוא נחות מדרגה זו אינו יכול לבצע את השימוע וכל שיש באפשרותו לעשות הוא ליטול את רישיון הנהיגה או רישיון הרכב ולזמן את הנהג או בעל הרכב לשימוע תוך פרק זמן של 72 שעות.

כאשר נהג מבצע עבירה של נהיגה בשכרות קיימות 2 אפשרויות בכל הקשור לשימוע המנהלי והם:
אפשרות ראשונה – השימוע ייערך בו במקום על ידי קצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה.
אפשרות שנייה – רישיון הנהיגה ורישיון הרכב יילקחו על ידי השוטר האוכף את העבירה של נהיגה בשכרות ומבצע העבירה ובעל הרכב יוזמנו לשימוע בתחנת המשטרה הקרובה תוך פרק זמן של 72 שעות.

לרוב עבירת הנהיגה בשכרות אינה מבוצעת בעיר בו מתגורר הנהג, כך לדוגמא נהג נתפס בעבירת נהיגה בשכרות בעיר תל אביב והוא אף מוזמן לשימוע לעיר תל אביב כאשר מקום מגוריו הוא באשדוד. לא תמיד יהיה באפשרות מבצע עבירת הנהיגה בשכרות להגיע ממקום מגוריו למקום ביצוע העבירה בשנית בפרק זמן קצר ועל כן המחוקק מאפשר לנהג שכזה לבצע את השימוע בתחנת המשטרה הקרובה אל מקום מגוריו.

רוב הנהגים אינם מודעים לאפשרות זו העומדת בפניהם ובמידה ואין באפשרותם להתייצב לשימוע בתחנת המשטרה הקרובה למקום בו ביצעו את עבירת הנהיגה בשכרות הם פשוט אינם מגיעים ורישיונם נפסל רק מחמת אי התייצבותם.

לאפשרות זו העומדת בפני הנהגים מוצעת גם אפשרות טקטית לצורך ביצוע השימוע, יש לזכור כי הקצין מבצע השימוע בעבירה של נהיגה בשכרות גם הוא בן אדם ויש לו דעות משלו לגבי עבירות התעבורה השונות ומשכך ישנם קצינים בעלי דעות קשיחות יותר וקשיחות פחות.

עורכי הדין המתמחים בדיני התעבורה ומתעסקים בעבירות של נהיגה בשכרות יוכלו לתת לכל נהג את המענה האופטימאלי בכל התהליך שעובר הנהג מעת ביצוע עבירה של נהיגה בשכרות ועל כן חשוב עד מאוד לפנות לעורך דין תעבורה מיד עם ביצוע עבירה של נהיגה בשכרות.

משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס הינו משרד מתעסק אך ורק בתחום דיני התעבורה ומספק סיוע וליווי משפטי בתחום דיני התעבורה, בייחוד בעבירות של נהיגה בשכרות. המטרה הנעלה של צוות המשרד היא להגיע לזיכוי מוחלט בכל עבירות התעבורה במידה והדבר אפשרי, במידה והדבר אינינו אפשרי פועל משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס עד לשביעות רצונו המלאה של הנאשם בהשגת המטרה המיוחלת והריאלית עבורו.
בזכות הניסיון, העובדים המנוסים והחרוצים והשירות חסר הפשרות, משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס חרט על דגלו מצוינות!

אז, במידה והואשמתם בנהיגה בשכרות, אל תהססו ליצור קשר עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס על מנת שבעזרתנו תוכלו להשיג את התוצאה המקסימאלית עבורכם.