הכול על אי ציות להוראות תמרור עצור

תמרור עצור הינו תמרור המחייב את נהג הרכב לציית לשני חוקי תעבורה בעת ובעונה אחת. האחד, חובת עצירה מוחלטת של הרכב, והשני, החובה למתן זכות קדימה. שתי הפעולות (עצירה מוחלטת ומתן זכות קדימה), קבועות בתקנות התעבורה, ועל כל נהג בדרך לציית לשתיהן בעת הופעת תמרור עצור.

אי ציות לתמרור עצור

אי ציות לתמרור עצור, וכפועל יוצא מכך, אי ציות למתן הזכות קדימה, הינן עבירות שהעונש המוטל בגינן כולל בין היתר: הטלת קנס כספי, פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה על ידי קצין משטרה בדרגת מפקח וזימון לבית המשפט לענייני תעבורה. כמו כן, אי ציות לתמרור עצור "מזכה" את הנהג ב-4 נקודות על פי שיטת הנקודות שנועדה לעקוב אחר נהגים המורשעים בעבירות תנועה, ואי מתן זכות קדימה "מזכה" את הנהג ב-10 נקודות.

במקום בו מוצב תמרור עצור (מפגש רחובות, צומת וכדומה), על הנהג המתקרב לבצע עצירה מוחלטת ולהעניק זכות קדימה לעוברי הדרך האחרים. כמו כן, נהג המציית לתמרור עצור מחויב לראות את התנועה ממקום עצירתו, ובמקרים בהם קיים קו עצירה מסומן על גבי הכביש, הנהג מחויב לקיים עצירה מוחלטת לפני קו העצירה.

אי מתן זכות קדימה בתמרור עצור הינה עבירה הגוררת אחריה הזמנה לדין ואף עשויה לגרום לפסילה מנהלית של רישיונכם לתקופה של 30 יום, וזאת בנוסף לצבירת 10 נקודות, כאשר עונש זה מוטל גם על נהגים שאינם מצייתים לתמרור מתן זכות הקדימה. במקרים בהם נהג נכנס לצומת בו הוצבו אחד מהתמרורים הבאים: תמרור עצור או תמרור מתן זכות קדימה, ולאחר מכן היה מעורב בתאונת דרכים שנבעה כתוצאה ישירה מאי ציות להוראות התמרור, יימצא (ברוב המקרים) האשם הישיר בגרימת התאונה, וזאת מכיוון שהחוק מטיל את מלוא האחריות על הנהג שאחד מהתמרורים הנ"ל הוצב בדרכו.

מכיוון שאי ציות מלא להוראות תמרור עצור עלולות להוביל אתכם "לביקור" בבתי המשפט לענייני תעבורה, טוב תעשו אם תשכרו את שירותיו של עורך דין אליאס סיילס המתמחה בדיני התעבורה למטרות ייצוגכם בבית המשפט.

במידה וגם נגדכם הוגש כתב אישום והזמנה לדין בגין אי מתן זכות קדימה בתמרור עצור, זה הזמן ליצור קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

נשמח לדירוג