זיכוי בעבירה של שכרות – האם אפשרי?

נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר, ולמרות אמצעי הענישה המחמירים, החוק בישראל מותיר לבית המשפט את הזכות למתן הקלה או החמרה בדבר העונש הצפוי, וזאת על מנת לאפשר לכל נהג שנגדו הוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות למסור את השגותיו בנוגע למקרה.

מתן הקלה בעונש בגין נהיגה בשכרות צפוי במקרים בהם:

1. רמת ריכוז האלכוהול שהתגלתה במהלך הבדיקה הייתה גבוהה במעט מהרף המינימאלי שנקבע בחוק.

2. במידה והתקיימה בדיקת מאפיינים ולא התאפשרה לנהג או לנהגת לבצע בדיקה מדעית יותר (בדיקת דם, בדיקת ינשוף)

3. במקרים בהם לא הובהרו לנהג כלל השלכות, המטרות ואופן דרכי הבדיקה

4. במקרים בהם קיים חשד סביר כי תוצאות הבדיקה שהתקבלו אינן תקינות וכי ניתן להוכיח זאת במהלך קיום המשפט

במקביל למתן הקלות בעונש, ניתן להגיע למקרי זיכוי מלאים במהלך הצגת כלל הנתונים בפני בית המשפט. נתונים אלו חייבים להיות מבוססים על עבודת מחקר המתבצעת על ידי עורך דין המכיר את פסקי הדין ואת הגדרות החוק על בוריים בכל הנוגע לנהיגה בשכרות.

זיכוי בעבירה של שכרות- זה אפשרי!

במידה וגם אתם "נכשלתם" במהלך בדיקת שכרות שנערכה לכם, ובמידה וגם נגדכם הוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, זה הזמן להסתייע בשירותיו של עורך דין תעבורתי המתמחה בייצוג נהגים החשודים שנהגו בשכרות.

עורך דין מנוסה ומיומן נחשף ללא מעט תקדימים משפטיים שנערכו בנושא הנהיגה בשכרות. כמו כן, עורך דין מקצועי יבחן עבורכם את כל ההיבטים המשפטיים המלווים את המקרה הספציפי שלכם, ואף יסייע לכם באופן מקצועי בהתמודדות עם כתב האישום שהוגש נגדכם.

שופטי התעבורה במדינת ישראל מרשיעים נהגים על בסיס נתונים המועברים להם על ידי הצדדים (התביעה המשטרתית והנאשם), ועל פי שיקול דעת הבוחן את כלל השגותיו וטענותיו של עורך הדין המייצג את הנהג המואשם, אשר אף הם מתבססות על פי נתונים אמיתיים.

לסיכום, זיכוי בעבירה של שכרות או מתן הקלות בעונש הינם פונקציה של מקצועיות משפטית מטעם עורך הדין המייצג אותך.

במידה והואשמתם בנהיגה בשכרות, אל תהססו ליצור קשר עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס, משרד המתעסק אך ורק בתחום דיני התעבורה, על מנת שבעזרתנו תוכלו להשיג את התוצאה המקסימאלית עבורכם.