זימון לדין בעבירת המהירות

נהג יקבל זימון לדין אם עבר על 41 קמ"ש ומעל המותר בדרך עירונית או מעל 51 קמ"ש בדרך בין עירונית וגזר דינו יינתן על פי שיקולו של השופט, מה שיכול להביא לפסילת רישיונו של הנהג ואף לעונש מאסר.

ובכל מקרה של הזמנה לדין, משטרת ישראל רשאית לפסול מנהלית את רישיון הנהיגה של הנהג ל-30 יום.

במקרה של זימון לדין רצוי ולשכור עורך דין לענייני תעבורה בכדי לטעון כנגד האשמה – עורך הדין מומחה לענייני תעבורה בודק את חומר הראיות ומאתר פגמים היכולים להוכיח את חפותו של הנהג, ובמידה ולא, הוא יכול לציין בפני השופט את אותן נסיבות מקלות או מקרים חריגים או מורכבים הנוגעים אליכם וכך להמתיק את עונשכם.

וזאת על פי סוג ואופן הדרך שבה נתפסתם – מכשיר הממל"ז, מכשיר הדבורה או המצלמות הממוקמות בכבישים ובצמתים ברחבי הארץ, בכל דרך שבה נתפס נהג ישנה דרך להוכיח את חפותו, וזאת בהתאם למכשיר עצמו, עורך דין מומחה לענייני תעבורה יודע מהם טענות ההגנה העומדות לרשותו בכל שיטה שבה נתפס נהג, מהם תנאי קבלת אמינותו של המכשיר שבה נתפס הנהג בפני בית המשפט וכך להוכיח שהשוטר לא עמד בתנאים הללו.

לדוגמה: במקרה שנתפסתם על ידי מכשיר הממל"ז או הדבורה:

כאן צריך לדעת שעל מנת שיתקבלו תוצאות מדויקות המשקפות נכונה את המהירות שבה נסע הרכב הנמדד, השוטר צריך להפעיל את המכשיר על פי כללים ונהלים משטרתיים ברורים והליך מדויק שאין לסטות ממנו, וכאן כחלק מטענות ההגנה של עורך דין לענייני תעבורה להוכיח כשלים ראייתיים הקשורים למיומנותו של המפעיל ובאופן ישיר על מהימנותה של הבדיקה.

במקרה שצולמתם על ידי מצלמה:

עורך דין מומחה לענייני תעבורה יבקש לבדוק האם בתמונה ניתן לזהות בבירור את לוחית הרישוי ואת מספר הרכב, במידה ולא או במידה חלקית ניתן יהיה לבטל את האישום.

אפשרות אחרת היא לבקש הוכחה המעידה על תקינות המצלמה, פיתוח התמונות והטיפול השוטף בה, במידה ויש דופי בהם או בחלקם ניתן יהיה לבטל את אשמה.

במידה והואשמתם בנסיעה במהירות מופרזת, צרו קשר עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס, משרד המתעסק אך ורק בתחום דיני התעבורה, על מנת שבעזרתנו תוכלו להשיג את התוצאה המקסימאלית עבורכם.

נשמח לדירוג