כיצד פועל מכשיר הממל"ז ?

פירוש ראשי התיבות ממל"ז הוא מד מדידה לייזר, והוא המכשיר שאיתו מודדת משטרת התנועה את מהירות הנסיעה של נהגים בכביש.

כיצד המכשיר פועל ?

שוטר תנועה העומד בצד הדרך, בין בגלוי ובין שלא ומפעיל את המכשיר על ידי כיוונו אל עבר הרכב, השוטר צריך להביט דרך כוונת המכשיר אל הרכב שמגיע ממולו, וכך קרן הלייזר היוצאת מן המכשיר מגיעה אל חזית הרכב הנוסע וכך המכשיר מודד את הזמן שלוקח לקרן הלייזר להגיע אל הרכב ובחזרה ממנו, המכשיר עושה זאת מספר פעמים וכך בסיום הפעולה קובע את מהירות הנסיעה הממוצעת שבה נסע הרכב בקטע הכביש שנמדד והתוצאה מופיעה על צג המכשיר.

הממל"ז כראייה בבתי משפט:

בתי המשפט מייחסים רמת אמינות גבוהה למכשיר הממל"ז וכך תוצאות המדידה של המכשיר מספיקות על מנת להרשיע נהג במהירות מופרזת, אך כל זאת בתנאי שהמשטרה עומדת בנהלים הקיימים לשימוש ולטיפולו של המכשיר, לדוגמה, נקבע שאפשר להשתמש במכשיר רק למרחק שאינו עולה על 300 מטרים ובנוסף יש לבצע בדיקות תקינות למכשיר לפני שנעשה בו שימוש, נהלים אלו ועוד הינם חובה מצד המשטרה לצורך ביסוס ההרשעה בעבירת המהירות המופרזת בבתי המשפט.

צריך לדעת שהתביעה צריכה להוכיח את תקינות המכשיר בעת האירוע, האם הופעל על ידי שוטר תנועה מיומן והאם נבדק לפני השימוש בו, התביעה נדרשת להציג את הדו"ח שמילא השוטר ביום האירוע המפרט את תנאי השטח והראות וכן הלאה. במידה והתביעה מוכיחה את שלושת הדברים הללו, כשירותו של המכשיר תוכח ותהווה ראיה ישירה לביצוע העבירה.

ובשביל שתימנעו מקנס או הזמנה לדין להלן חוקי המהירות:

בתחום העירוני

‎0-20 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט (כלומר, קנס כספי) – ‎250 ש"ח.
‎21-30 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט – ‎750 ש"ח.(8 נקודות)
‎31-40 קמ"ש מעל המותר – 1,500 ש"ח. (10 נקודות)
41 קמ"ש מעל המותר – הזמנה לדין (10 נקודות)

בתחום הבין עירוני

‎0-25 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט – ‎250 ש"ח.
‎26-40 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט – ‎750 ש"ח. (8 נקודות)
41-51 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט – 1,500 ש"ח (10 נקודות)
‎51 קמ"ש מעל המותר ומעלה – הזמנה לדין. (10 נקודות)

במידה והואשמתם בנסיעה במהירות מופרזת, צרו קשר עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס, משרד המתעסק אך ורק בתחום דיני התעבורה, על מנת שבעזרתנו תוכלו להשיג את התוצאה המקסימאלית עבורכם.

כיצד פועל מכשיר הממל"ז ?
5 (100%) 1 vote