מהן טענות ההגנה בעבירת נהיגה תחת השפעת סמים?

הכבישים המסוכנים באשדוד - ראו הוזהרתם!
פורסם: 11/03/19 זמן קריאה: דק’

בתי המשפט לענייני תעבורה מחמירים בשנים האחרונות עם עבירות נהיגה תחת השפעת סמים או עבירות של נהיגה בשכרות. על פי החוק הקבוע במדינת ישראל, אדם הנוהג שיכור ואדם שנוהג תחת השפעת סמים חד הם, ולמרות זאת, בתי המשפט בבואם לדון בעבירת נהיגה תחת השפעת סמים, נוטים להחמיר את מידת הענישה, וכפועל יוצא מכך, עונשים בגין נהיגה תחת השפעת סמים יכולים להיות חמורים יותר מאשר עונשים אשר יוטלו על ידי בית המשפט במקרים של עבירת נהיגה בשכרות.

הענישה המחמירה יותר נובעת בין היתר גם מהסיבה שצריכת סמים בפני עצמה הינה בלתי חוקית, וזאת בניגוד לאלכוהול שכידוע אינו אסור לשתייה במדינת ישראל לבגירים מעל גיל 18. כמו כן, סוגי הסמים השונים והרבים כל כך, הינם בעלי השפעות שונות על גוף האדם, ולכן קשה לאמוד את השפעתם המיידית ועוד יותר קשה להתייחס לעבירה מסוג זה כמקשה אחת בדומה לענייני אלכוהול לצורך הדוגמא.

במידה וגם נגדכם עומד כתב אישום בגין עבירת נהיגה תחת השפעת סמים, ובמידה וגם אתם נדרשים לבצע בדיקת סמים, זה הזמן להיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני התעבורה בכלל, ובדיני נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת סמים בפרט.

במסגרת הכנת תיק ההגנה, טענות ההגנה העלולות להופיע הן:

• התנהגות בלתי הולמת וראויה של שוטרי התנועה כלפי הנאשם, ודרישה למתן דגימות בדיקה ללא העלאת חשד מוקדם, וזאת בניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

• חוסר ראיות מצד התביעה בנוגע למועד המדויק בו עשה הנאשם שימוש בסמים המסוכנים

• חוסר ראיות נסיבתיות כי בזמן הבדיקה השגרתית של השוטר היה הנהג תחת השפעת סמים

• בדיקת מאפיינים המעלה סבירות כי הנהג פעל בפיכחון מלא

• עברו התחבורתי של הנאשם (וזאת במידה והוא איננו עבריין תנועה כרוני)

עבירות הנהיגה בשכרות ותחת השפעת סמים נחשבות לסוג העבירות עימן מחמירים בתי המשפט לענייני תעבורה, ולכן מומלץ להקדים ככל שניתן את מעורבותו הישירה של עורך דין מקצועי ומנוסה בדיני התעבורה בכתב האישום המוגש כנגדכם.

במידה וגם נגדכם הוגש כתב אישום בגין עבירת נהיגה תחת השפעת סמים, זה הזמן ליצור קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

רוצים שעו”ד יחזור אליכם? השאירו פרטים:
עוד כתבות שיעניינו אותך