נקודות משרד הרישוי בעבירת המהירות

בעבירת מהירות על פי החוק רישום של 8 נקודות וכן קנס בגובה של 750 שקלים, חל על נהיגה במהירות של מעל 21 ל-30 קמ"ש מעל למותר בדרך עירונית ונהיגה במהירות מופרזת של 26 ל-40 קמ"ש מעל המותר בדרך בין עירונית.

עד מתי רישום הנקודות חל על הנהג:

כל נהג שעבר עבירות תנועה יכול לפתוח דף חדש במידה ועמד בקריטריונים של משרד הרישוי – רישום הנקודות תקף לשנתיים שבסופם במידה והנהג לא הגיע למספר של 22 נקודות הרישום ימחק, במידה והנהג עבר את המספר 22 נקודות יוארך זמן הצבירה ל-4 שנים.

צריך לדעת שבמידה ונהג קיבל בין 12 ל-22 נקודות הוא מחויב לעבור קורס נהיגה מונעת, וגם אחרי שעבר את הקורס בהצלחה מספר הנקודות אינו נמחק עד לתקופה של השנתיים עד ארבע שנים בהתאם למספר הנקודות שצבר, במידה והנהג צבר בתקופה הזאת עוד נקודות שבין 24 ל-34 הוא ידרש לעבור קורס נוסף.

במידה ונהג צבר 36 או יותר מכך נקודות רישיונו ישלל לתקופה של 3 חודשים והוא יצטרך לעבור שוב בחינת תיאוריה בשביל לקבל את רישיונו מחדש בתום התקופה.

צריך לדעת שהנקודות אינם נרשמות מיד כשהנהג מקבל את הדו"ח אלא כאשר הוא משלם אותו, וזאת בשביל לאפשר לנהג שנתפס להגיש בקשה להישפט ולגשת לבית המשפט במידה והוא חש שאינו אשם או שאינו עבר על העבירה שבו השוטר מאשים אותו.

ובגלל ההשלכות החמורות על צבירת הנקודות רצוי לבקש להישפט ולשכור עורך דין לענייני תעבורה בכדי לערער על האשמה – עורך הדין מומחה לענייני תעבורה בודק את חומר הראיות ומאתר פגמים היכולים להוכיח את חפותו של הנהג, ובמידה ולא, הוא יכול לציין בפני השופט את אותן נסיבות מקלות או מקרים חריגים או מורכבים הנוגעים אליכם וכך להמתיק את עונשכם.

וזאת על פי סוג ואופן הדרך שבה נתפסתם – מכשיר הממל"ז, מכשיר הדבורה או המצלמות הממוקמות בכבישים ובצמתים ברחבי הארץ, בכל דרך שבה נתפס נהג ישנה דרך להוכיח את חפותו, וזאת בהתאם למכשיר עצמו, עורך דין מומחה לענייני תעבורה יודע מהם טענות ההגנה העומדות לרשותו בכל שיטה שבה נתפס נהג, מהם תנאי קבלת אמינותו של המכשיר שבה נתפס הנהג בפני בית המשפט וכך להוכיח שהשוטר לא עמד בתנאים הללו.

במידה ואתם עלולים לקבל פסילה ממשרד הרישוי או במקרה בו אתם משוכנעים שלא ביצעת את העבירה אל תהססו ליצור קשר עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס על מנת שבעזרתנו תוכלו להשיג את התוצאה המקסימאלית עבורכם.