עבירת אי השארת פרטים

עבירת אי השארת פרטים
פורסם: 11/03/19 זמן קריאה: דק’

תאונות דרכים מסווגות לשלוש קטגוריות עיקריות: תאונות דרכים ללא נפגעים, תאונת דרכים עם נפגעים ותאונות דרכים קטלניות. בכל אחת מהקטגוריות הנ"ל קיימת חובה להחלפה והשארת פרטים של כלל המעורבים בתאונה.

השארת פרטים לאחר מעורבות בתאונת דרכים ללא נפגעים הינה חובה המופיעה בתקנה 145 לתקנות התעבורה. תקנה זו קובעת כיצד נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים ללא נפגעים אמור לנהוג, ובמסגרת התקנה הוא מחויב להשאיר את פרטיו האישיים, לרבות, שם מלא, כתובת מגורים עדכנית, מספר רכב, מספר רישיון הנהיגה, שם החברה המבטחת ומספר פוליסת הביטוח בה הוא אוחז. אי השארת פרטים במקרה זה במלואם או בחלקם, נחשבת לעבירה המובילה בסופו של הליך להגשת כתב אישום, הטלת קנסות כספיים, פסילת רישיון מנהלית ועוד.

השארת פרטים לאחר מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים והשארת פרטים לאחר מעורבות בתאונת דרכים קטלנית הינה חובה המופיעה בתקנה 144 לתקנות התעבורה. על פי תקנה זו, מחויב הנהג המעורב בתאונת הדרכים להשאיר את פרטיו הבאים: שם מלא, כתובת מגורים עדכנית, מספר רכב ומספר רישיון הנהיגה. במידה והנהג איננו בעל הרכב, הוא מחויב להשאיר גם את פרטיו של בעל הרכב.

במקביל להשארת הפרטים במקרים של תאונות דרכים עם נפגעים או תאונת דרכים קטלנית, מחויב הנהג בדיווח בזמן אמת אודות התאונה למשטרת ישראל. במסגרת הודעת הדיווח מחויב הנהג להשאיר את הפרטים הבאים: שם מלא, כתובת מגורים עדכנית, מקום הימצאו בזמן מסירת הדיווח אודות התאונה, מקום התרחשות התאונה, ואת שמו של האדם הנפגע במידה והוא יודע אותו.

זכרו- בתי המשפט לענייני תעבורה מתייחסים בחומרה לנהגים אשר מואשמים בגרימת תאונת דרכים, בין אם מדובר בתאונת דרכים עם נפגעי גוף, ובין אם מדובר בתאונת דרכים ללא נפגעים. ייעוץ משפטי מטעם עו"ד המתמחה בדיני התעבורה, מאפשר לכם לבחון את המצב הראייתי בתיק באופן המקצועי ביותר, ועל סמך זאת לקבל החלטה בנוגע להחלטות השונות אותן תידרש לקבל (הגעה להסדר טיעון, כפירה בכתב האישום וכדומה).

עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתאונות דרכים מסוגל לשכנע את בית המשפט בנוגע להקלה במידת הענישה הצפויה לך במידה ותמצא אשם בפסק הדין, או לחילופין, להגיע לעסקת הטיעון הטובה ביותר עבורך, שאיננה כוללת עונש פסילת רישיון בפועל.

במידה והואשמתם בעבירת תעבורה הקשורה לתאונות דרכים, צרו קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

רוצים שעו”ד יחזור אליכם? השאירו פרטים:
עוד כתבות שיעניינו אותך