שלילת רישיון נהיגה על ידי משרד הרישוי

מקרים בהם רישיון הנהיגה נשלל על פי שיטת הניקוד של משרד הרישוי:

1. צבירת 36 נקודות בגין עבירות תנועה שונות יובילו לשלילת רישיון לתקופה של שלושה חודשים, שמייד לאחר תקופה זו, יידרש הנהג לעבור שוב את מבחן התיאוריה על מנת לקבל את רישיונו בחזרה.

2. במקרים בהם נצברו על ידי אותו נהג 36 נקודות נוספות לפני תום תקופה של שש שנים מיום העבירה האחרונה שבשלה נפסל רישיונו, יישלל שוב רישיונו של אותו נהג, אך הפעם לתקופה של 9 שנים, שמייד לאחר תקופה זו,

יידרש בנוסף למבחן התיאוריה לעבור גם בדיקה במכון רפואי בטרם יוחזר לו רישיון הנהיגה.

פסילת רישיון נהיגה

מקרים בהם רישיון הנהיגה נשלל ללא קשר למספר הנקודות על פי שיטת הניקוד:

1. צבירת 30 עבירות תנועה (למעט עבירות חנייה) בתקופת זמן של 5 השנים האחרונות, תוביל לשלילת רישיונכם לתקופה של חמש שנים.

2. ביצוע חמש עבירות תנועה במהלך חמש השנים האחרונות, תוביל אף היא לפסילת הרישיון לתקופה של 5 שנים. (עבירות התנועה החמורות כוללות בין היתר: נהיגה בשכרות, גרימת מוות ברשלנות, תאונות פגע וברח, נהיגה בזמן פסילת רישיון, אי ציות לרמזור אדום, נסיעה במהירות של 40 קמ"ש מעל המותר בחוק ועוד).

משרד הרישוי ושיטת הניקוד

שיטת הניקוד הונהגה על מנת לאפשר לרשויות הרישוי לעקוב אחר נהגים המועדים לביצוע עבירות תנועה רבות בתקופת זמן מוקצבת. במקרים מסוימים קיימות עבירות תנועה המחייבות פסילת רישיון על ידי קצין משטרה בדרגת מפקח, או לחילופין, על ידי בית המשפט. ברוב המקרים, נהגים שצברו בין 12 ל-22 נקודות מוזמנים לביצוע קורס נהיגה מונעת המהווה סוג של אזהרה, כאשר מטרת הקורס היא לשפר את מיומנויות הנהג בכל הקשור לנהיגה על פי חוקי התנועה.

מעבר לצבירת הנקודות, כל ביצוע עבירת תנועה גוררת בגינה הטלת קנס כספי על פי הקבוע בחוק, כאשר הדבר איננו מבטל את הליך רישום הנקודות. נהג שרישיונו נפסל בעבר והוא איננו צבר נקודות חובה במשך 4 שנים, מספר הנקודות שלחובתו יחמקו לחלוטין לאחר ביצוע אמצעי תיקון כקבוע בחוק.

במידה ורישיונכם עומד על סף פסילה צרו קשר מיד עם משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס על מנת שבעזרתנו תוכלו למנוע את הפסילה.

משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס הינו משרד מתעסק אך ורק בתחום דיני התעבורה ומספק סיוע וליווי משפטי בכל תחום דיני התעבורה.

נשמח לדירוג