5 סיבות טובות לומר 'לא' לאלכוהול

5 סיבות טובות לומר 'לא' לאלכוהול
פורסם: 29/10/19 זמן קריאה: דק’

כולנו יודעים כי שתיית אלכוהול זה לא משהו 'חלק'. התוצאות של שתיית האלכוהול עשויות להיות לא פעם הרות גורל עבור האדם שלא הצליח להתאפק או לא התגבר על עצמו ושתה מעבר לנדרש. שלא לדבר על האנשים שהפכו להיות מכורים לגמרי לטיפה המרה. אנחנו כאן על מנת לתת לכם 5 סיבות למה לא כדאי לכם להתמכר לאלכוהול. (האמת היא שלא רק התמכרות עשויה להזיק. גם שתייה תמימה של כוסית שגוררת עוד ועוד אחריה היא לא ממש כדאית.)

סיבה ראשונה – נזקים נפשיים

רבים שותים אלכוהול על מנת להגיע להנאה מהירה או בכדי להתגבר על מצבי מתח ותסכול. הבעיה היא לא פעם שהתוצאה בסופו של דבר היא הפוכה. אמנם למשך זמן קצר ישנה התוצאה הרצויה של מצב רוח מרומם ותחושה טובה. אך לאחר ההתפכחות, התסכול חוזר ואף מתחזק. האדם מתמכר ומעגל הקסמים הורס את הדימוי הנפשי.

סיבה שנייה – נזקים חברתיים

התנהגותם של שיכורים זוכה לא פעם לגינוי חברתי כאשר השיכור אינו נהנה מתדמית חברתית חיובית. המעמד של האדם בעיני החברה כמו גם בעיני משפחתו יורד. אם הוא היה אדם מוערך, הערך שלו ירד פלאים. כי תופעת ההשתכרות ובעיקר זו המוגזמת מהווה כיום התנהגות פסולה ומגונה.

סיבה שלישית – כי צריך לשמור על הכבד

חשוב לדעת כי צריכה של אלכוהול גם אם היא לא ממש למשך טווח ארוך, עשויה לגרום להעלאת ההצטברות של השומנים ושל החלבונים בגוף כאשר אלו מובילים למצב של כבד שומני. שימוש כרוני מופרז באלכוהול, עשוי להוביל למצבים קיצוניים מבחינה בריאותית. השותה עלול למצוא את עצמו סובל ממחלת כבד אלכוהולית אשר צורת הביטוי שלה תהיה כבד שומני, שחמת הכבד או דלקת בכבד.

סיבה רביעית – השמנה

בשל שתייה מוגזמת נוצר עומס יתר על הכבד (וזה למעשה מוביל לכל אתם הנזקים אותם מנינו לעיל) אך מעבר לכך מוביל העומס על הכבד גם להשמנה. היות והכבד מתקשה לסלק את האלכוהול מהגוף כאשר מוטל עליו עומס יתר.

סיבה חמישית – כולנו מכירים את הסלוגן – אם שותים – לא נוהגים!

כל הנושא של שתיית משקאות חריפים הפך בשנים האחרונות לעניין חברתי כאשר באירועים רבים נוהגים להגיש משקאות מסוגים שונים. לא פעם משפיע הדבר על ההמשך כאשר המשתתפים באירועים הללו נאלצים לשוב לביתם כאשר הם לא במצב שפוי. נהג שעולה על הכביש לאחר שהוא שתה אינו כשיר לכך והוא מסכן הן את עצמו והן את סביבתו. החוק מחמיר מאוד עם מי משקל בראש בענין ולמעשה כיום נהג שנעצר ונמצא כי הוא נוהג בשכרות, עשוי למצוא את עצמו נענש בחומרה רבה.

חשוב לדעת כי במקרים מהסוג הזה מומלץ לפנות אל עו"ד תחבורה על מנת למזער את הנזקים.

רוצים שעו”ד יחזור אליכם? השאירו פרטים:
עוד כתבות שיעניינו אותך