נתפסת על נהיגה בזמן פסילה? כך תתמודד עם זה נכון

נהיגה בזמן פסילה נחשבת לאחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר, הן ביחס של בתי המשפט אליה ובין מבחינת העונש שנוהגים בתי המשפט להשית על נהגים המורשעים בעבירה זו. מה הסיבה לכך? נהג אשר נתפס נוסע בשלילת רישיון כאשר הוא מודע לכך שרישיון הנהיגה שלו נשלל למעשה ״מצפצף״ על החוק ועל כן בעיני בתי המשפט הוא נתפס כ״נהג מסוכן״.

כך תנהגו אם נתפסתם נוהגים בזמן פסילה:

נהיגה בזמן פסילה

פקודת התעבורה קובעת איסור מוחלט על נהיגה בזמן פסילה. נהג אשר קיבל מרשות מוסמכת הודעה כי נפסל מלהחזיק רישיון נהיגה ובכל זאת נוהג ברכב צפוי לעונש של קנס או מאסר ואף מסתכן באיבוד רישיון הנהיגה שלו לצמיתות.

נהיגה בזמן פסילה יכולה להתרחש בכמה מצבים שונים, זו יכולה להיות פסילה שנקבעה על ידי בית המשפט כעונש על עבירה שבוצעה, פסילה מנהלית על ידי קצין משטרה לאחר שבוצעה עבירה והנהג זומן לשימוע, פסילה על ידי משרד הרישוי או המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כאשר בכל מקרה שכזה אסור לנהג הרכב לנהוג בו.

ומה קורה אם הנהג לא ידע שרישיון הנהיגה שלו נפסל?

במקרה שבו מוכח כי נהג הרכב לא ידע שהוא בשלילה לא מתקיימים יסודות העבירה הנדרשים להרשעתו בעבירת נהיגה בזמן פסילה.

במילים אחרות, נהג הרכב חייב לדעת שהוא בפסילה כאשר הוא נוהג ברכב. מדובר בתנאי הכרחי ומהותי.

כך למשל, נהג רכב אשר נהג בשלילה ונתפס יוכל לטעון להגנתו כי לא ידע על כך שהרישיון נפסל או שלא קיבל הודעה מתאימה על כך מן הרשות המוסמכת ששללה לו את רישיון הנהיגה.

בהתאם, כאשר מוגש כתב אישום כנגד נהג עקב נהיגה בשלילה, ניתן לטעון כי נהג הרכב לא היה מודע לכך שרישיונו נשלל ואם הטענה הזו תוכח ו/או תעורר ספק סביר בבית המשפט לא ניתן יהיה להרשיע אותו בביצוע העבירה.

מהו העונש הצפוי על נהיגה בזמן פסילה

העונש על נהיגה בזמן פסילה עלול להיות עונש כבד שיכול גם להגיע עד לשלוש שנות מאסר בפועל.

בדרך כלל, נהג שנתפס נוהג בזמן פסילה ייעצר ויוגש נגדו כתב אישים ואף בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו.

הן היחס של משטרת ישראל והן היחס של בתי המשפט לעבירה זו איננו יחס סלחני ומקל.

ישנה הנחה כי אותו נהג מהווה סכנה של ממש לציבור ונוכח היחס של בתי המשפט לעבירה זו אנו ממליצים לפנות לייצוג משפטי מתאים כמה שיותר מהר.

ייצוג משפטי נהיגה בזמן פסילה

נוכח גישת בתי המשפט לעבירה זו מומלץ לפנות לסיוע משפטי מהר ככל הניתן אם נתפסתם נוהגים בזמן פסילה.

עורך הדין יבחן את נסיבות התיק לעומקם וידע למזער עבורכם את הסיכון ככל הניתן. משרדנו עוסק בייצוג נהגים שנתפסו נוהגים בזמן פסילה והנכם מוזמנים לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ משפטי פרטני.

נשמח לדירוג