הכבישים המסוכנים באשדוד – ראו הוזהרתם!

ראו הוזהרתם – הכבישים המסוכנים באשדוד

תושבי אשדוד אינם מפסיקים להתלונן על מצב הכבישים הרעוע בעירם. יותר מידי כבישים מסומנים ככבישים אדומים שזה אומר רחובות אשר בהם מתרחשות תאונות חוזרות ונשות. אנחנו מוצאים כי בתאונות המתרחשות בכבישים הללו ישנם לא פעם נפגעים רבים, הרוגים ופצועים כאשר עם מעט טיפוח והשקעה אפשר למנוע אותם.

מנכ"ל 'אור ירוק'- מר שמואל אבואב התריע וכתב כמה וכמה הפעמים על העניין כאשר הוא מפרט את רשימת הכבישים הבעייתיים אשר על פי דבריו מתרחשות בהם אינספור תאונות. הוא כותב –  "תאונות חוזרות באזור קבוע מעידות על כשל המביא לאובדן בחיי אדם ולנפגעים בנפש וברכוש".

הוא מוסיף ומציין בהמשך המכתב –  "לשם שיפור הבטיחות ברחובות אלו נדרשת פעילות מערכתית הכוללת שיפור התשתית, הגברת האכיפה והרחבת הסברה לציבור".

מר אבואב מציין במכתבו את הכבישים הבעייתיים

  • דרך מנחם בגין – נפצעו שם בשנים האחרונות כמעט 300 איש.
  • רחוב יצחק הנשיא עם הרוג ופצועים של מעל 100 נפגעים.
  • שדרות בני ברית עם מעל 260 איש הרוגים ופצועים.
  • שדרות הרצל עם מעל 360 נפגעים הרוגים ופצועים.
  • שדרות ירושלים עם כמעט 250 נפגעים.
  • כביש זבוטינסקי עם כמעט 100 נפגעים.
  • כביש הכנרת עם כששים פצועים.
  • כביש קרן היסוד עם כ 20 פצועים.

מדובר בהחלט בנתונים מדאיגים שלא לומר מוגזמים המרוכזים כולם בעיר אחת מרכזית שאמורה להיות גם מפותחת.

עבודות תשתית בכבישים

בחלק גדול מאותם הכבישים אותם מנינו לעיל אירעו התאונות בגלל עבודות שנערכות באזורים הללו. עבודות התשתית פוגעות בכבישים במיוחד שאלו לא זוכים להתחדשות או לטיפול לאחר השיפוצים ועבודות התשתית.

לא פעם נפגעים כלי רכב במערכות ההיגוי, נזקים בגלגלים ואף נזקים שונים בשלדת הרכב. ישנם בורות רבים בכבישים הפגועים הללו כאשר מכוניות קטנות הן אלה שנפגעות בעיקר.

כלי רכב חדשים מוצאים את עצמם לאחר נסיעה בכבישים הללו כאשר הם סובלים מנזילות של שמן ומפגיעות שונות במערכת ההיגוי. רבים מהם פונים אל העירייה על מנת לתבוע אותם בגין הנזקים  אשר נגרמים להם בנסיעה בכבישים הללו.

תאונות דרכים באשדוד

כפי שכבר ציינו, המצב הקשה בכבישים מוביל לכך כי תאונות דרכים רבות מתרחשות שם הרבה מעל לכל ממוצע הגיוני.

כחלק מהמאבק בתופעה של תאונות הדרכים הותקנו מצלמות שנועדו לאכוף את חוקי התנועה בעיר.

התחושה בכבישים הללו כי 'איש הישר בעיניו יעשה' כאשר רבים הם הנהגים אשר עוברים על חוקי התנועה הם אלו אשר אשמים למעשה בגרימת התאונות הללו.

עו"ד תעבורה מסייע לתושבי אשדוד

חשוב לדעת כי במקרים רבים, הנהג שעבר על חוקי התנועה לא ממש יהיה אשם והעבירה שלו לא תיחשב ככזו אם יובאו בחשבון כל הנתונים הסביבתיים של הכביש הבעייתי. על מנת להוכיח את הדבר, יש כמובן לפנות אל עו"ד בתחום התעבורה על מנת לברר את העניין לטובת הנוגעים בדבר.

נשמח לדירוג