החשיבות בלהכיר את חוקי התעבורה

חוקי התעבורה מהווים ללא ספק חוקים חשובים ביותר. מטרתם של חוקי התעבורה היא לאפשר לכל נהג לנהוג בצורה תקינה ונכונה ובכך בעצם למנוע תאונות עם נהגים אחרים או עם הולכי רגל. על כל נהג לציית לתמרורים שהוא רואה, להבין מה מורה כל תמרור, מה המשמעות של כיכרות ורמזורים וכיצד עליו לנהוג בכל סיטואציה על הכביש מבחינת המהירות המותרת לו בכל סוג של כביש, זכות קדימה, חניות ועוד. אין ספק כי מפעם לפעם מתווספים חוקים שונים ותמרורים שונים שכל נהג חייב להיות מודע אליהם. אי מודעות לחוקי התעבורה עלולה להסב נזקים חמורים של פגיעות ברכוש ובבני האדם.

כיצד מכירים את חוקי התעבורה?

על פי החוק במדינת ישראל, בלתי אפשרי לקבל רישיון נהיגה או לגשת למבחן נהיגה מעשי שמטרתו היא לקבל את הרישיון המדובר, בלי שעוברים את מבחן התאוריה. התאוריה, כשמה כן היא, היא מבחן על כל המידע התאורטי בתחום הנהיגה. במסגרת התאוריה הנבחן נשאל על כלל חוקי התנועה השונים, על זכויות וחובות שיש לכל נהג בכביש, על תמרורים ועל כל נושא אחר אשר נוגע לנהיגה נכונה ותקינה על הכביש. אין ספק שמבחן התאוריה מקיף חומר רב וכל אדם שמעוניין לגשת אליו צריך ללמוד את כל החומר הנדרש לקראת המבחן. רק לאחר שעוברים את מבחן התאוריה בהצלחה, כאשר ציון עובר הוא ציון אשר לא כולל יותר מ3 טעויות במבחן התאוריה, תהיה אפשרות לגשת למבחן מעשי בנהיגה, לאחר שלומדים נהיגה כמובן אצל מורה מוסמך ומקצועי ואם עוברים את מבחן הנהיגה המעשי בהצלחה, גם לקבל רישיון נהיגה ולהתחיל לנהוג, בכפוף לחוקים שונים אשר חלים על נהג חדש.

קורס ריענון נהיגה- במה מדובר?

דרך נוספת להכיר את חוקי התעבורה בצורה הטובה ביותר היא לרענן את הידע אודותם מדי חמש שנים על ידי קורס ריענון נהיגה. קורס ריענון נהיגה הוא קורס שכל נהג צריך לבצע כל 5 שנים. הקורס עצמו אורך 12 שעות לימוד אשר מתחלקות על פני שניים או שלושה מפגשים בהתאם לבחירה. הקורס מתקיים בבתי הספר ברחבי הארץ וכל אדם יכול לבחור את המיקום הנוח ביותר עבורו ללימודי הקורס. המבחן לאחר הקורס יורכב משאלות אמריקאיות.
מדובר על קורס חשוב מאוד שמטרתו היא לרענן הן את הידע הקיים בתחום חוקי התעבורה ובמידה ויש דברים חדשים שצריך לדעת, הרי שלומדים אותם במהלך הקורס. במהלך הקורס לומדים חומרים חשובים שונים שמטרתם כאמור היא לרענן את הנהיגה של כל אדם ולהפוך אותו לנהג זהיר יותר. במהלך הקורס גם מוסברות שיטות נהיגה נכונה, נלמדים תמרורים שונים, תקנות וחוקים ישנים וחדשים וזאת בדומה למבחן התיאוריה. בנוסף לכך המשתתפים צופים במהלך הקורס בסרטונים וחומרי הדרכה אשר מציגים תאונות שונות ואת הגורמים לתאונות הללו. מעלים סיטואציות שונות ודנים על האופן שבו יש לנהוג באותן הסיטואציות וכיצד אסור לנהוג ועוד.
החשיבות של היכרות מהותית עם חוקי התעבורה
גם מבחן התיאוריה וגם קורס ריענון נהיגה חשובים מאוד שכן, המטרה שלהם היא להעניק לכל אדם שמעוניין לנהוג על הכביש את כל הידע התאורטי שיאפשר לו לנהוג בצורה בטוחה וזהירה. נהיגה על הכביש יכולה לסכן חיים, לא פעם ניתן לסכן גם חיים של נהגים אחרים והולכי רגל כאשר נוהגים בצורה לא בטוחה ולא בהתאם לחוקי התעבורה. הכרות רצינית עם חוקי התעבורה וריענון של הידע לרבות הוספת ידע חדש על התחום, הם קריטיים לנהיגה בטוחה ונכונה.

נשמח לדירוג