בדיקת ינשוף

בדיקת ינשוף  – מידי יום ביומו מתרחשות תאונות דרכים בכבישי הארץ. לא כולן מדווחות ולא על כולם אנחנו שומעים. רבים מאותן התאונות קורות בגלל שתיית אלכוהול. נהגים יוצאים לדרך לאחר ששתו, שיקול הדעת שלהם באותו זמן הוא מוטעה ובכך שהם נוהגים הם למעשה מסכנים את כל הנהגים האחרים שנוסעים באותו כביש וכמובן גם את הולכי הרגל.

המלחמה בעבירות נהיגה בשכרות אינה קלה כלל וכלל. אנחנו עדים לכך כי בכל העולם מנסים להילחם בה אך התופעה לא ממש מצליחה להיעלם. אך נראה כי עם השנים חולפות מבינים הנהגים כי זו ממש לא חכמה לצאת לנסיעה לאחר שתיית אלכוהול. איך הם הגיעו להבנה הזו? מה בכל זאת הצליח להשפיע על כך שהנהגים מבינים כי אין לצאת לדרך לאחר ששתו אלכוהול?

בזכות האכיפה.

נהג שתוי – נעצר ונבדק!

קיימת החמרה רבה עם נהגים הנמצאים שתויים. מערכת האכיפה פועלת שעות נוספות על מנת לאתר את אותם נהגים המעזים לצאת לדרך כאשר הם שתויים ובזכות זה אנחנו עדים לכך כי אכן המספרים יורדים בהתמדה. מערכת האכיפה יודעת היכן לארוב לאותם הנהגים והיא עושה את מרב המאמצים לעצור אותם בזמן לפני שיקרה איזשהו נזק. היא עשויה להימצא באזורים שם יש מועדוני לילה, באזורים של אולמות אירועים שם חוגגים בחתונות או אירועים אחרים עם שתייה, ובאופן כללי היא משתדלת למנוע את התופעה שנהגים יעלו על הכביש לאחר ששתו.

בדיקת ינשוף – איך מזהים נהג שתוי?

הדרך לזהות נהג ששתה מעט או הרבה, או נהג שהוא ממש שיכור היא לא כל כך מסובכת. בעבר נהגו לאבחן נהג כזה על ידי הסימנים המוכרים לכולם. כמו דיבור אופייני, הליכה מתנודדת, ריח של אלכוהול וכדומה. עם השנים נוספו בדיקות חדשות ואפשרויות חדשות המסייעות לאתר את הנהגים השתויים. כאן חשוב להוסיף כי לא כל לגימה של אלכוהול כבר פוסלת את הנהג מלנהוג. אם הנהג שתה כמות קטנה, גם אם היא תזוהה בבדיקת הינשוף, עדיין הכמות הקטנה תיחשב למותרת והיא אינה בעייתית.

אחת הבדיקות הפופולאריות והמוכרות כיום ביותר זוהי בדיקת ינשוף. באמצעות בדיקה זו ניתן להגיע למידע מדויק לגבי רמת האלכוהול בדמו של הנהג השתוי.

כך למעשה ניתן להגיע מיד למקנה האם הנהג אכן שתה או לא.

אם שותים לא נוהגים

מי לא מכיר את הסלוגן הזה שכיכב בשנות התשעים? המלחמה בנהיגה לאחר שתיית אלכוהול היא כלל לא חדשה. היא כבר הייתה והיא קיימת כל הזמן. אך נראה כי בדיקת ינשוף בכל זאת הצליחה להוביל מהפכה. היא הצליחה לעורר נהגים רבים ולנער אותם מהאדישות שלהם. גם אם הם חשבו שאפשר להערים על רשויות החוק ו'מה יש אם שתיתי קצת'? הרי שהיום כבר אין דבר כזה. הבדיקה הינה בדיקה מדויקת. אי אפשר לשקר בבדיקה ואין בה זיופים.

מעוניין להתייעץ עם עורך דין תעבורה? צור קשר

בדיקת ינשוף
5 (100%) 1 vote