עבירת השכרות לנהג חדש

להלן אחד מפסקי הדין בנושא שבו הוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות כנגד נהג חדש, כאשר כנגד הנהג הוגש יחד עם כתב האישום בקשה לפסילת רישיון הנהיגה עד תום ההליכים המשפטים, בדיון בבקשה זו לאחר טיעון הטענות חזרה המדינה מהבקשה ורישיונו הוחזר לאלתר, לאחר ניהול המשפט המדינה הסכימה להסדר מקל ביותר שבו נמחק לגמרי סעיף הנהיגה בשכרות והתיק הסתיים לא פסילה כלל וללא נקודות וללא קנס!

נהיגה בשכרות לנהג צעיר

לצפייה בפסק דין 

לאחרונה חלה החמרה בחקיקה ובגישתם של המשטרה ושל בתי המשפט בהתייחסותם לעבירת השכרות בכלל, ובעבירת נהיגה בשכרות כלפי נהגים חדשים בפרט.

עבירה של נהיגה בשכרות אצל נהג חדש מוגדרת כעבירה חמורה ולפיכך רישיונו לא יחודש וניתן יהיה לחייבו בבדיקות ובחינות חוזרות כתנאי לחידושו, וזאת ללא קשר לעונש על נהיגה בשכרות שהוא פסילת רישיון הנהיגה למינימום של שנתיים.

כמו כן, מבחינת אכיפה, לרשויות ניתנה הסמכות להחרים את הרכב שבו נהג "נהג חדש" בשכרות לתקופה של חודש ימים וכן פסילת רישיון הנהיגה לתקופה בת 30 יום (למרות שבתי המשפט אינם מחויבים להתחשב בתקופת פסילה זו, ישנה נטייה פסיקתית להתחשב בתקופה זו כחלק מהפסילה שבית המשפט יתן, כאמור לתקופה של מינימום שנתיים).

עוד צריך לדעת שעל פי התיקון האחרון לחוק העוסק בענייני נהיגה בשכרות נקבע כי שוטר יכול לבקש לעבור בדיקת שכרות מכל נהג, גם ללא חשד סביר שהנהג שיכור, וכל סירוב לבדיקת ינשוף מטיל חזקה על המסרב כאילו נהג בזמן שיכרות.

ועם כל זה צריך לציין שבמידה ואתם נדרשים לבית המשפט להישפט בגין עבירה של נהיגה בשכרות, הדבר אינו מובן מאליו שתצאו אשמים, ולכן שכרו לכם עורך דין מומחה לענייני תעבורה שמכיר את החוקים הנוגעים בדבר, הדבר יכול להבדיל בין אישום לזיכוי ו/או להמעטה בחומרת העונש וחשוב במיוחד לנהגים החדשים.

במידה והואשמתם בנהיגה בשכרות, צרו קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

נשמח לדירוג