ערעור על החלטת משרד הרישוי

נהג אשר רישיון הנהיגה שלו נשלל או עוכב רשאי בתוך עשרה ימים לערער על החלטת רשות הרישוי. הערעור מוגש בבית המשפט המחוזי והוא רשאי לבטל את הוראת משרד הרישוי, לשנותה או להשאירה על כנה.

במידה ורישיון הנהיגה נשלל מחמת נסיבות בריאותיות בית המשפט לא יבחן את הממצאים הרפואיים ויעסוק בתיק בהיבט המשפטי בלבד. הגשתו של ערעור בעניין זה איננה מעכבת את החלטת הרשות בנוגע להנפקות הרישיון. עם זאת, במידה ולא ניתן בתוך 90 ימים פסק דין בערעור, ובית המשפט לא הורה אחרת, יופסקו השלילה או העיכוב שהוטלו על רישיון הנהיגה, וזאת עד אשר יינתן פסק דין בערעור.

כאשר מוגש ערעור על החלטת משרד הרישוי, חשוב לדעת האם מדובר בפסילה מטעמים בריאותיים או מטעם כושר נהיגה לקוי מכיוון שההבדלים בתהליך הערעור הוא שונה:

במידה והנהג מערער כנגד החלטות רפואיות שהביאו לפסילת רישיונו הוא יכול לערער לבית המשפט המחוזי רק לאחר הגשת ערר לוועדת ערר רפואית אשר הוקמה לפי החוק. בוועדה זו יושבים שלושה רופאים, כאשר אחד מהם לפחות מומחה לאי הכשירות הנוגעת לפסילה. לאחר שהוועדה שומעת את טענות הנהג, היא קובעת האם יש לקבל את הערר או לדחותו. עם דחיית הערר, פתוחה בפני הנהג הדרך לערער על החלטת הוועדות בבית המשפט המחוזי.

סמכות הרשות לפסילת נהג מסוכן:

רשות הרישוי יכולה לפסול רישיון נהיגה כאשר היא משוכנעת שנהיגתו של פלוני מסוכנת ומהווה סכנה לעוברי הדרך. משרד הרישוי פוסל רישיונות במקרים אלו כאשר מונחות בפניו ראיות המעידות על מסוכנות זו. החלטתה של הרשות צריכה להיות מנומקת ועליה לשמוע את הנהג ולהעניק לו את זכות הטיעון המלאה.

כמו בכל דיון משפטי גם כאן מומלץ להשתמש בשירותי עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה בכדי שייצג אתכם באם לדעתכם ישנה סיבה או כל דבר אחר אשר נראה לכם שיכול לשנות את החלטת משרד הרישוי.

ובכל מקרה השתדלו לשמור על חוקי התעבורה ולנסוע בזהירות בכדי שלא תגיעו "לידיים" של משרד הרישוי.

במידה ורישיונכם נשלל על ידי משרד הרישוי צרו קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

נשמח לדירוג