פסילת רישיון בעבירת השכרות

שוטר תנועה עצר אתכם לבדיקה שגרתית והעלה חשד כי אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול? במהלך בדיקת שכרות התגלה כי אחוז האלכוהול בגוף שלכם עולה על הרף המינימאלי אותו מתיר החוק לצרכי נהיגה? זה הזמן לדעת מספר דברים על פסילת רישיון בעבירת השכרות.

עבירת השכרות הינה אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר, ורשויות החוק והאכיפה עושות כל שביכולתן לצמצם את התופעה, הן במסגרת חוקי ענישה כבדים והן באמצעות אמצעי אכיפה רבים. שוטר תנועה שעצר אתכם לבדיקת שכרות שבמהלכה התגלה כי אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול הגבוהה מזו המותרת בחוק, רשאי לפסול את רישיונכם במקום למשך 30 יום, ובמקביל, להחרים את רישיון רכבכם לתקופה של 30 יום, וזאת במידה ומדובר בקצין בדרגת מפקח.

מרבית בדיקות השכרות מתבצעות כיום בעזרת מכשיר "הינשוף" שנכנסת לפעילות משטרתית בסוף שנת 2005. הרף המינימאלי בבדיקת הינשוף עומד על 290 מיקרוגרם אלכוהול לכל ליטר אוויר נשוף. כל תוצאה מעל רף זה עשויה להוביל באופן מידי לפסילת הרישיון והחרמת הרכב לתקופה של 30 יום. בנוסף, יוגש נגדכם כתב אישום בגין נהגיה בשכרות, כאשר העונשים הצפויים לכם במקרי אישום כוללים בין היתר:

הטלת קנס כספי, פסילת רישיון הנהיגה לתקופה של 24 חודשים לכל הפחות, פסילת הרישיון על תנאי ובמקרים בהם הייתם מעורבים בתאונת דרכים כאשר הנכם נוהגים בגילופין, קיים סיכוי גדול שתרצו גם תקופת מאסר כזו או אחרת.

במידה ובמהלך בדיקת הינשוף, או בכל אמצעי בדיקה אחר המתבצע על ידי שוטר התנועה שעצר אתכם, יתגלה כי אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, רכבכם עשוי להיות מוחרם במקום ורישיונכם עשוי להיפסל לתקופה של 30 יום, חשוב לציין כי תקופה זו עשויה להיגרע מסך תקופת הפסילה אותה תקבלו בגין ביצוע העבירה במהלך המשפט.

בדיקות שכרות נוספות המתקיימות על ידי שוטרי התנועה הן בדיקות הדם, המתקיימות בעיקר לנהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים (הבדיקה מתבצעת רק לאחר אישור הנהג לצורך כך ורק במעורבות ישירה של רופא. בדיקה נוספת היא בדיקת מאפיינים המתבצעת בשיטת בדיקה התנהגותית של הנהג. בכל מקרה, סירוב לקיום אחת הבדיקות המדעיות מצדכם מתפרשת בעיני החוק כהודאה בדבר ביצוע העבירה.

במידה ותלוי נגדכם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות צרו קשר ואנו נדאג להפנות אתכם לעורכי דין מנוסים ומתאימים לטיפול בעניינכם.

נשמח לדירוג