ייצוג משפטי נהיגה בשכרות

נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים הינה עבירה נפוצה מאוד ומדיניות בתי המשפט בנוגע אליה, היא מדיניות מחמירה (מאוד).

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, אם בוצעה לכם בדיקת נשיפה ורישיונכם נלקח, אם זומנתם לשימוע אצל קצין משטרה או קיבלתם זימון לדין, מומלץ לפנות לייצוג משפטי ומהר ככל הניתן.

נהיגה בשכרות בראי החוק

נהיגה בשכרות היא מונח המבטא סיטואציה בה נהג נוהג ברכב, כאשר בדמו כמות אלכוהול גבוהה מן המותר בחוק.

הדרך שבה משטרת ישראל אוכפת עבירה זו היא באמצעות בדיקת שטח שנעשית לנהגים במכשיר שנקרא ״ינשוף״.

אם בגוף נהג הרכב נמדדת כמות של לפחות 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף או 50 מיליגרם אלכוהול ב 100 מיליליטר דם נהג הרכב ייחשב כ״שיכור״ בראי החוק.

נהג חדש או נהג צעיר ייחשב כשיכור אם נמצאה בגופו כמות של 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף או 10 מיליגרם אלכוהול ב 100 מיליליטר דם.

האכיפה בפועל מתחילה בכמות של 100 מק"ג לאוכלוסייה מיוחדת ומ-290 מק"ג לשאר הנהגים, יש להדגיש כי במצב שבו נהג מתבקש לעבור בדיקת נשיפה והא מסרב לביצוע הבדיקה, ככלל, יראה בו בית המשפט כנהג אשר נהג ברכב ״שיכור״.

מדוע חשוב לפנות לייצוג משפטי בנהיגה בשכרות

בשתי מילים – מדיניות ענישה. חשוב להבין כי העונשים בגין נהיגה בשכרות הם עונשים חמורים ויש בהם השלכות של ממש כלפי הנהג. נהג הנתפס נוהג בשכרות צפוי לשלילה מיידית של רישיון הנהיגה, זימון לשימוע בפני קצין משטרה והחרמת כלי הרכב עליו הוא נוהג לשלושים יום.

זו רק ההתחלה. לאחר מכן צפוי הנהג לעמוד לדין בבית המשפט וככל ויורש בהליך המשפטי הוא צפוי לשלילת רישיון של שנתיים לכל הפחות וזאת כי ישנו עונש מינימום הקבוע בחוק, במילים אחרות, ככל ויורשע, אין לשופט שיקול דעת ועליו להשית עליו עונש פסילה מלהחזיק רישיון למשך שנתיים לכל הפחות ואם לחובת הנהג הרשעה נוספת בשנה שקדמה לעבירה על בית המשפט להשית עליו פסילה של ארבע שנים לפחות.

העונשים הללו הם עונשי מינימום ואין שום ערובה שבית המשפט לא יגזור את הדין לעונש חמור בהרבה מכך.

בסמכות בית המשפט לפסול את הרישיון לתקופות ממושכות, לקנוס את הנהג ובעבירות חמורות אף לגזור על הנהג עונש מאסר. 

פנייה לעורך דין לייצוג משפטי בנהיגה בשכרות

חשוב שתדעו כי במקרים מסוימים יכול בית המשפט להשית על הנהג עונש קל יותר מעונשי המינימום הקבועים בחוק ואף ניתן לעיתים להביא לפסילת הבדיקה שנערכה.

חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין הבקיא בדיני התעבורה ובנהיגה בשכרות אם בוצעה לכם בדיקה ונמצא כי נהגתם ברכב עם כמות אלכוהול חורגת מן המותר.

הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו המתמחה בדיני תעבורה ובעל ניסיון רב בייצוג נהגים בנהיגה בשכרות ונשמח לעמוד לרשותכם למתן ייעוץ וליווי משפטי.

 

נשמח לדירוג